Barcode: 0073866571137
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 230.0 kcal |
| Fat | 9.0 g |
| of which saturated | 6.0 g |
| Carbohydrates | 18.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
durum flour (durum flour, niacin, ferrous sulfate, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid), spinach powder, turmeric, pasteurized liquid whole egg, filtered water and sea salt.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Studentenfutter - Classic
Aldi, Farmer naturals, Märsch
D NOVA 3 Eco-Score D
White bread
no name
C
Walnüsse
Rewe
A NOVA 1 Eco-Score D
Bio-Streichcreme Tomate, Paprika, Beluga-Linse
Rewe, Rewe Bio+vegan
C NOVA 4
Penne Rigate
Panzani
A NOVA 1
Amandes
Seeberger
B NOVA 1 Eco-Score E
Pinienkerne
ja!
A NOVA 1 Eco-Score E
Pinienkerne
rewe beste wahl
A NOVA 1 Eco-Score E
Huile d'Olive Vierge Extra
Baghlia
Eco-Score D
Nut & fruit mix classic
Alesto, Lidl
D NOVA 1 Eco-Score D
Cup Noodles Chicken Flavor
Nissin
NOVA 4 Eco-Score B
Honey Gold Bite-Size Potatoes
Tasteful Selections
NOVA 1