Barcode: 0838735001739
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 294.0 kcal |
| Fat | 3.5 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 52.9 g |
| of which sugars | 2.4 g |
| Fiber | 9.4 g |
| Proteins | 11.8 g |
| Salt | 1.8 g |
Ingredients
Durum wheat flour (niacin, ferrous sulfate, thiamine mononitrate, riboflavin, folic acid) tomato paste (tomatoes and naturally occurring citric acid), pasturized whole egg, filtered water, salt
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Hellriegel Bella Donna Trüffelcreme mit 70 % trüffelanteil (Tartufi Estivi in Crema)
Hellriegel, Hellriegel Bella Donna
C NOVA 4
Hellriegel Bella Donna Feine Honigzubereitung (Miele e Tartufo)
Hellriegel, Hellriegel Bella Donna
E NOVA 4
Artischockenherzen
Hellriegel, Hellriegel Raffinesse
C NOVA 3
Hellriegel Raffinesse Tomaten, sonnengetrocknet in Öl
Hellriegel, Hellriegel Raffinesse
D NOVA 3
Hellriegel Raffinesse Grüne Oliven mit Paprika
Hellriegel, Hellriegel Raffinesse
E NOVA 4
Hellriegel Bella Donna Trüffelbutter (Burro con Tartuffo)
Hellriegel, Hellriegel Bella Donna
E NOVA 4
Hellriegel Raffinesse Lychees
Hellriegel, Hellriegel Raffinesse
C NOVA 3
Hellriegel Raffinesse Bianchi di Spagna - Große Bohnen
Hellriegel, Hellriegel Raffinesse
A NOVA 3
Hellriegel Bella Donna Trüffelsalz (Sale al Tartufo)
Hellriegel, Hellriegel Bella Donna, Hellriegel rewe
NOVA 4
Hellriegel Raffinesse Schwarze Trockenoliven à la greque ohne Stein
Hellriegel, Hellriegel Raffinesse
E NOVA 3
Hellriegel Raffinesse Kidney-Bohnen rot
Hellriegel, Hellriegel Raffinesse, Rafinesse
B NOVA 3
Hellriegel Bella Donna Trüffelsauce mit Pilzen
Hellriegel, Hellriegel Bella Donna
D NOVA 4