Barcode: 4058172314414
Fresh Pastillen
by dm
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
vegan
made in swiss
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 242.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 98.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Süßungsmittel: Sorbit, natür liches Minzaroma, natürliches Aroma, Trennmittel: Magnesiumsalze der Speisefettsäuren, Süßungsmittel: Acesulfam K
Additives
e420
e470b
e950
Related Products in Snacks
Galletas Virginia B ~ San Chocolate S / Azucar 120G
Virginias
D NOVA 4
Pelotazos
Cheetos
E NOVA 4
energy bars pack
Loading
NOVA 4
B-san galletas integrales finas de espelta bajas
Virginias
A NOVA 4
Bombón Naranja Sin Azúcares
Virginias
D NOVA 4
TURRON YEMA TOSTADA
Virginias
C NOVA 4
Turron chocolate almendras
Virginias
D NOVA 4
Doraemon galletas
Virginias
D NOVA 4
Turron coco bombon
Virginias
C NOVA 4
Turrón Blando Almendra El Taller Virginias 200G
Virginias
D NOVA 4
Premium brownie - Biscuit recouvert de chocolat
Virginias
E NOVA 4
Turrón Limoncello Virginias 200G
Virginias
E