Barcode: 5024271111819
Fresh Penne
by Dell ugo
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
source of fibre
high fibres
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 164.0 kcal |
| Fat | 0.7 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 36.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Proteins | 3.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Corn flour, water, rice flour.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Smokey bbq Fajita Kit
Dunnes Stores
C NOVA 4
Plain tortilla wraps
Dunnes Stores
NOVA 4
Unsweetened soya milk alternative
Dunnes Stores
B NOVA 4
Italian sea salt & olive oil pizza croccantina
Dunnes Stores
D NOVA 3
Italian Rosemary Pizza Croccantina
Dunnes Stores
D
Baby hassleback potatoes
McCain
A NOVA 3
Crisp&Fluffy light oven chips
Dunnes Stores
B NOVA 3
Sweetcorn
Dunnes Stores
NOVA 1
Mediterranean mixed vegetables
Dunnes Stores
A NOVA 1
Pappardelle A Nido
Dunnes Simply Better
A NOVA 1
Handmade SPICED MANGO CHUTNEY
Dunnes Stores
C NOVA 3
Piadina whole wheat
D NOVA 4