Barcode: 03463222
Fresh Pickled Beetroot
by Tesco
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united kingdom, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 49.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 9.5 g |
| of which sugars | 7.8 g |
| Fiber | 2.2 g |
| Proteins | 1.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Beetroot (99%), Malt Vinegar (Malted Barley, Water).
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Corn Flakes Céréales
Kellogg's
C NOVA 4
Two Scoops Raisin Bran
Kellogg's
D NOVA 3
Chipotle Black Bean Burgers
Morning Star Farms
A NOVA 4
Special K Originales
Kellogg's,Spécial K
D NOVA 4
Flocons de maïs (Corn flakes)
Kellogg's
D NOVA 4
Two Scoops Raisin Bran
Kellogg's
D NOVA 3
Raisin Bran
Kellogg’s
D NOVA 3
Frosted Flakes
Kellogg's
E NOVA 4
Frosted flakes cereal
Kellogg's,kellanova
E NOVA 4
Frosted Flakes
Kellogg's
E NOVA 4
Vanilla Almond Cereal
Special k,Kellogg's
D NOVA 4
Special K Originales
Kellogg's
NOVA 4