Barcode: 00452716
Fresh Pineapple
by M&S Eat Well
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united kingdom, scotland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 41.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.1 g |
| of which sugars | 10.1 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Pineapple
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Domaci Ajvar ljuti
Granny’s Secret
C NOVA 3
Сръбско Слънчогледово олио
Клио
C NOVA 2
compote de fruit: pomme biscuit
juvitana
B
Nouilles instantanées au poulet
Cool
NOVA 4
Gozdna Borovnica
Bakina Tajna,atlantic
D NOVA 4
Potato Chips Chilli
Chipsy
D NOVA 4
Instant noodle vegies
Has
C NOVA 4
marelica
bakina tajna
D NOVA 3
Instant noodles boeuf
Cool
NOVA 4
Has instant noodles with beef flavour
DEM
NOVA 4
Pasulj
Mladost
E
Ayvar - Roasted Red Pepper Spread
Granny's Secret
C NOVA 3