Barcode: 2000000125188
Fresh Pineapple - Various Varieties
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 44.8 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.8 g |
| of which sugars | 8.3 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 3.0 g |
Ingredients
Pineapple
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Консервиран зелен грах
Tat
A NOVA 3
Nesquik
Nestlé, Nesquik
D NOVA 4
Okraschoten mit Tomaten
Tat
C NOVA 1
Caffe mocha
Starbucks
NOVA 4
Kakaolu Tahıl Gevreği
Nestle Nesquik
C NOVA 4
Süt Mısır
Tat
C
Etli Bulgur Pilavı
Tat
C NOVA 4
Tomatpuré
Tat
A
Purée de Tomates
Tat
B
Люти червени чушки Биберия
Tat
NOVA 3
Кисели краставички
Tat
C NOVA 3
Gold corn flakes
Nestlé
D NOVA 3