Barcode: 0011150537865
Fresh Polish Sausage
by Roundy's
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 390.0 kcal |
| Fat | 32.7 g |
| of which saturated | 11.9 g |
| Carbohydrates | 1.5 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 22.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
PORK, WATER, LESS THAN 2% OF THE FOLLOWING: SALT, FLAVORINGS, DEXTROSE, BHA, PROPYL GALLATE, CITRIC ACID.
Additives
e310
e320
e330
Related Products in Undefined
Sliced Stewed Tomatoes In Tomato Juice
Shoprite
A NOVA 4
Turkey Gravy Mix
Shoprite
E NOVA 4
Sweet Bread & Butter Chips
Shoprite
D NOVA 4
Chunk Light Tuna In Water
Shoprite
A NOVA 3
Spanish Olives
Shoprite
C NOVA 4
Solid White Albacore Tuna In Water
Shoprite
A NOVA 4
Multigrain Rice Cakes
Shoprite
C NOVA 1
Brown Gravy Mix
Shoprite
D NOVA 4
Chicken Gravy Mix
Shoprite
E NOVA 4
Sugar Honey Grahams
Shop Rite
E NOVA 4
Fruit & Grain Bars
Shoprite
E NOVA 4
Spanish Olives Stuffed With Minced Pimiento
Shoprite
C NOVA 4