Barcode: 0041497064991
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 246.0 kcal |
| Fat | 19.3 g |
| of which saturated | 7.0 g |
| Carbohydrates | 1.8 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 15.8 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Pork, water, salt, dextrose, paprika, red pepper, black pepper, garlic, canola oil, anise seed, fennel seeds, paprika extractive, spice extractives, beet extractive, white pepper, ascorbic acid (vitamin c).
Related Products in Meats And Their Products
Beef Slices With Teriyaki Marinade Kitchen Quick Kit
Classic World Cuisine
C NOVA 3
Chicken strips with general tsao sauce
A NOVA 4
Chicken Tenders With General Tsao Sauce
Classic World Cuisine
A NOVA 4
Chicken Sausage Links
Grant Park Custom Meats
B NOVA 3
saucisse à rôtir
Bell
D NOVA 4
L’incontournable salade au poulet
Seazon
B NOVA 4
Poulet, Risotto leger aux poireaux & butternut
Seazon
C NOVA 4
Turkey
K.F. Foods Inc
D NOVA 4
Mijoté de porc fermier aux légumes
Seazon
A NOVA 4
Poulet, fusilli, aubergines confites & pesto cajou-courgette
Seazon
B NOVA 4
Poulet grillé thaï & carottes bio parfumées
Seazon
B NOVA 4
Pork Strips With Chinese Style Sauce
Classic World Cuisine
C NOVA 4