Barcode: 0031200900043
Fresh premium cranberries
by Ocean spray
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | 4.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Cranberries
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pineapple tidbits juice
Great Value
A NOVA 1
Pineapple chunks
A NOVA 1
Coffee creamer
E NOVA 4
Coffee creamer hazelnut
Great Value
E NOVA 4
Coffee creamer
Great Value
E NOVA 4
Diced peaches & pears
A NOVA 1
cahi latte
great value
E NOVA 4
Coffee creamer
E NOVA 4
Coffee creamer
E NOVA 4
Coffee Creamer Original
Great Value
D NOVA 4
Coffee creamer
E NOVA 4
Roasted red bell pepper
Great Value
A NOVA 3