Barcode: 0037323120146
Fresh pressed 100% apple cider
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 12.9 g |
| of which sugars | 10.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pasteurized apple cider, spices and ascorbic acid (vitamin c).
Related Products in Beverages
Cola
Cumberland Packing Corp.
D NOVA 4
Moo Struck Chocolate Lowfat Milk
Hood,Hp Hood Llc
E NOVA 4
TEA
Cumberland Packing Corp.
D NOVA 4
Biocol
Biocol
B NOVA 1
Moo Struck Chocolate Lowfat Milk
Hood,Hp Hood Llc
E NOVA 4
Lowfat Chocolate Milk
Hood,Hp Hood Llc
E NOVA 4
In The Raw, Cola
Cumberland Packing Corp.
D NOVA 4
Lowfat Chocolate Milk
Hood,Hp Hood Llc
E NOVA 4
Lemonade
D NOVA 4
Chocolate Whole Milk
Hood
E NOVA 4
Sprecher, gourmet soda, cherry cola, cherry cola
Sprecher Brewing Company Inc.
E NOVA 4
Root beer amber bottles sprechen sie deutsch wisconsin
Sprecher Brewing Company Inc.,Roundy’s
E NOVA 4