Barcode: 5059512726903
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 186.0 kcal |
| Fat | 4.2 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 28.7 g |
| of which sugars | 1.9 g |
| Fiber | 2.9 g |
| Proteins | 7.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
Fresh Egg Pasta [Wheat Flour, Durum Wheat Semolina, Pasteurised Egg, Water], Ricotta Full Fat Whey Cheese (Milk) (7%), Tomato Purée, Cooked Beef (6%), Wheat Flour, Sunflower Oil, Onion, Red Wine, Dried Potato, NUTRITION When cooked according to instructions Typical values Per 1/2 of a pack 100g (195g**) Energy 786kJ
Allergens
eggs
gluten
milk
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Vollkorn-Bauernbrot, dunkel
Aldi, Goldähren, Meierbaer & Albro
B NOVA 3
Plain flour
Aldi,Everyday essentials
NOVA 1
Vollkorn-Bauernbrot, hell
Aldi, Goldähren, Meierbaer & Albro
B NOVA 3
Bio Maisstangen
Bio Mamia
B
Flatbread-Sandwich - Tomate-Basilikum
Aldi, Goldähren, Happy Snacks
C NOVA 4
Self Raising Flour
Aldi Everyday Essentials
C NOVA 1
Flatbread-Sandwich - Brioche
Aldi, Goldähren, Happy Snacks
A NOVA 4
Brioche Burger Bun Lauge
BBQ
D NOVA 4
90 Second Jasmine
Earthly GRAINS
NOVA 4
Roasted and Salted Pistachios
Aldi, Snackrite
C NOVA 3
Star Rice - Classic Happen Schoko
Choceur, Rübezahl Schokoladen
E NOVA 4
Star Rice - Crunchy Happen Nuss
Choceur, Rübezahl Schokoladen, Aldi
E NOVA 4