Barcode: 0071763000132
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 138.0 kcal |
| Fat | 5.0 g |
| of which saturated | 1.9 g |
| Carbohydrates | 11.3 g |
| of which sugars | 6.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 2.4 g |
Ingredients
Ham (cured in water, salt, sodium phosphate sodium ascorbate or flavorings), salt dressing (soybean oil, vinegar, paprika, calcium disodium edta to protect flavor), pickle cubes benzoate as a preservative, alum, xanthan gum, natural and artificial flavor cracker meal (enriched flour containing niacin, reduced iron, thiamine fd&c red #40, fd&c red #3 and 0. 1% propylparaben as preservative), salt pepper.
Additives
e129
e415
Related Products in Meals
Quiche Lorraine
Rochambeau
D NOVA 4
Taboulé Oriental
Metro, Metro Chef
C NOVA 4
Salade melange gourmand
Metro Chef
A NOVA 3
Choucroute
Rochambeau
C NOVA 4
Tortelloni frais
Metro Chef
C NOVA 4
Gratins de pommes de terre
Metro Chef
D NOVA 4
Salade de lentilles
Metro Chef
A NOVA 4
Tartinable au saumon fumé (préparation pour sandwich)
Metro, Metro Chef
D NOVA 4
Magret de canard fumé
Metro,Metro Chef
E NOVA 3
Salade de Perles Marines
Metro, Metro Chef
C NOVA 4
Salade de riz à la niçoise
Metro, Metro Chef
C NOVA 4
Agnolotti asperge
Metro Chef
C NOVA 4