Barcode: 5000128104494
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 1.1 g |
| Carbohydrates | 4.8 g |
| of which sugars | 4.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Pasteurised semi skimmed milk
Related Products in Dairies
Le Bourgeron
D NOVA 3
Antipasti Creme Feta
Wonnemeyer Feinkost
E NOVA 3
String Cheese
Simply Nature
D NOVA 3
Kasbaron
Milfina
D NOVA 3
Ziegenkäse Natur
Gourmet Finest Cuisine
D
Sour Cream
Friendly Farms
D NOVA 1
Premium joghurt fruits des bois
Milfina
C NOVA 4
Spécialité des Vosges
Bongrain Gérard, Sans marque, Savencia
D
Premium Yogourt Vanille
Milfina, Zoma
C NOVA 4
Premium Jogurth
Milfina
C NOVA 4
Aletsch grand cru
Gourmet
D NOVA 3
Servus Strudel aux pommes
Milfina
C NOVA 4