Barcode: 0099336003397
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 286.0 kcal |
| Fat | 21.4 g |
| of which saturated | 14.3 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 21.4 g |
| Salt | 2.4 g |
Ingredients
Cultured pasteurized milk, salt, enzymes.
Related Products in Dairies
Roquefort Vernières frères
Vernières Frères
NOVA 3
Fromage Meule d'Or râpé Entremont
Entremont
C NOVA 3
Roquefort AOP lait cru de brebis 30%MG Vernières
VERNIERES FRERES
E NOVA 3
Sauce parmesan
Charal
D NOVA 4
Emmental français Râpé
VERT ET ROUGE
C NOVA 3
Roquefort Portion Aoc Cave Indépendante
Roquefort
E NOVA 3
Roquefort
Vernières
E
20 mini roulés Speck
Madrange
D NOVA 4
Cacolac Boite Pack de 8*15cl
Cacolac
D NOVA 4
CACOLAC VANILLE BOUTEILLE 20 CL
Cacolac
D NOVA 4
CACOLAC CHOCOLAT A BOIRE BIO pack de 4 bouteilles 20 cl
Cacolac
C NOVA 4
Emmental Français
Leader Price
C NOVA 3