Barcode: 0088231410188
Fresh Shredded Cheese
by Argitoni
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 30.0 g |
| of which saturated | 20.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 40.0 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Parmigiano reggiano cheese (part-skimmed cow's milk, cheese cultures, salt, rennet), powdered cellulose (to prevent caking).
Additives
e460
e460ii
Related Products in Dairies
Yogurt Greco Stracciatella 1.4% Grassi Piacersi
Conad
B NOVA 4 Eco-Score B
Butter Streichzart gesalzen
Meggle
E NOVA 2 Eco-Score E
Peppasweet
Cremisee
D NOVA 4 Eco-Score D
Milch Kater Fruitshake
Katjes
E NOVA 4 Eco-Score D
Sweet Cream Butter Unsalted
Kroger
E NOVA 4 Eco-Score E
Stracchino
Despar, Spar
C NOVA 3 Eco-Score C
Heavy Whipping Cream
Member's Mark
D NOVA 4 Eco-Score B
Flan vanille nappage caramel 4x100g CC
Biocoop
C NOVA 4
Gourmet-Creme Schoko-Haselnuss
Gut & Günstig
C NOVA 4
deluxe MOZZARELLA PIZZA MOZZARELLA CHEESE
Tre Stelle
C Eco-Score C
Whole Milk Yogurt Cinnamon & Apple
Oui by Yoplait
NOVA 4 Eco-Score B
Cremige Frischkäsezubereitung Pfeffer
Alpenmark
D NOVA 4 Eco-Score D