Barcode: 0606995001239
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 247.0 kcal |
| Fat | 21.0 g |
| of which saturated | 7.4 g |
| Carbohydrates | 2.5 g |
| of which sugars | 1.2 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 13.6 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Pork, water, salt, sodium lactate, romano cheese (milk, cheese cultures, salt, enzymes), parmesan cheese (milk, cheese cultures, salt, enzymes), onions, bell peppers, dehydrated garlic, paprika.
Additives
e325
Related Products in Meats And Their Products
Bioland Rinderhackfleisch
Edeka Bio
C
Bacon Gull
Maarud
E NOVA 4
Angus Choice Beef Patties
Don Lee Farms
NOVA 4
Honey Turkey
Land O'Frost
E NOVA 4
Le Supérieur Cuit à l'étouffée
Carrefour
C NOVA 4 Eco-Score E
Prosciutto cotto
Negroni
D NOVA 4 Eco-Score E
Bergsalami
Landbeck, Zimmermann
E NOVA 4
Cured Bacon
Applegate
E NOVA 3
Cajun Chicken Breast Slices
Tesco
A NOVA 4 Eco-Score E
Lengua guisada de cerdo ibérico
D NOVA 3
Chargrilled Salt & Chilli British Chicken Thigh Fillets
Sainsbury's
A NOVA 4 Eco-Score E
Dulano 6 BRATWURST SAUSAGES MADE IN GERMANY 540ge
Dulano
E NOVA 4