Barcode: 0859002004444
Fresh Sliced Peaches
by Woot Froot
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 56.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 14.1 g |
| of which sugars | 9.9 g |
| Fiber | 4.2 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Fresh sliced peaches and calcium ascorbate to maintain freshness and color.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Good sense, granola delites, cinnamon walnut
Good Sense, Waymouth Farms Inc.
C NOVA 3
Organic Roasted & Salted Sunflower Kernels
Good Sense
B NOVA 3
Chia seeds
A
Roasted & Salted Sunflower Kernels & Pepitas
Good Sense®
B NOVA 3
Good sense, granola delites, strawberry cranberry almond
Good Sense, Waymouth Farms Inc.
C NOVA 4
Waymouth farms, dried cranberries, strawberry
Waymouth Farms, Waymouth Farms Inc.
D NOVA 4
Organic quinoa
A NOVA 1
Organic chia seeds
A
Organic golden flaxseed
A NOVA 1
Organic sesame seeds
C NOVA 1
Dietary snack mix
Good Sense
D NOVA 3
Golden flaxseed
A NOVA 1