Barcode: 0071314041522
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 266.7 kcal |
| Fat | 2.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 53.3 g |
| of which sugars | 4.4 g |
| Fiber | 2.2 g |
| Proteins | 8.9 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Enriched flour [unbleached wheat flour, malted barley flour, reduced iron, thiamine mononitrate (vitamin b1), riboflavin (vitamin b2), niacin (vitamin b3), folic acid], water, high fructose corn syrup, yeast, soybean oil, salt, wheat gluten, monoglycerides, calcium propionate (a preservative), sodium stearoyl lactylate, vinegar, wheat starch, calcium sulfate, citric acid, ascorbic acid, soy lecithin.
Additives
e282
e322
e322i
e330
e481
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Szpinak baby
Vital Fresh
A NOVA 1
Płatki jaglane
BioGol
C NOVA 1
Ekologiczna soczewica zielona
Batom
A NOVA 1
Sportina
Encian
E NOVA 4
Kulki Kakaowe Cocoa Balls
Biominki
C NOVA 3
Corn flakes
encian
D NOVA 3
Płatki owsiane bezglutenowe
bioGol
A NOVA 1
Corn Flakes
encian
E NOVA 3
Ekologiczny młody jęczmień
BATOM.PL
D
Płatki amarantusowe
bioGol
A NOVA 1
Pestki dyni
Batom
A
Wafelki bez dodatku cukru
Super Fudgio
D NOVA 4