Barcode: 0018894905035
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 139.0 kcal |
| Fat | 9.8 g |
| of which saturated | 5.3 g |
| Carbohydrates | 8.6 g |
| of which sugars | 2.0 g |
| Fiber | 0.4 g |
| Proteins | 4.5 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Light cream (milk, cream), potatoes, clam meat, fish stock (water, cod, haddock, onions, celery, black pepper, thyme, mustard seed, bay leaves), onions, wheat flour, soybean oil, butter (cream, salt), clam broth (dehydrated clam broth, maltodextrin), sea salt, celery, salt pork (pork, sea salt), spices, worcestershire sauce (distilled white vinegar, molasses, water, sugar, onions, anchovies, salt, garlic, cloves, tamarind extract, natural flavorings, chili pepper extract), garlic.
Allergens
celery
fish
gluten
milk
Related Products in Meals
Gratin de l'alpage
Migros
C NOVA 4
Lasagne
MIGROS BIO
C NOVA 4
Velouté de bolet
Migros Selection,Migros
C NOVA 4
Lasagne bolognaise
Buon Gusto
C NOVA 4
Lasagne bolognese
Buon Gusto
C NOVA 4
Tartelettes ratatouille
M-Classic,Migros
D NOVA 4
Margherita
M Classic
C NOVA 3
Penne all'arrabbiata
Subito
C NOVA 4
Bulgur Thonsalat
MIMARE
C NOVA 4
Blumenkohl-Broccoli-Cremesuppe
Maggi
C NOVA 4
Subito pasta fromaggio-spinaci
Subito,Migros
E NOVA 4
NESTLE P'TITE RECETTE Spaghetti bolognaise Bio 2x190g - Dès 8 mois
Nestlé, P'tite recette
A NOVA 3