Barcode: 0865020000016
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 48.0 kcal |
| Fat | 2.6 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 8.4 g |
| of which sugars | 0.9 g |
| Fiber | 0.9 g |
| Proteins | 0.9 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Butternut squash, water, onions, red bell peppers, canola oil, vegetable bouillon*, salt, fresh lime juice, garlic, spices.
Related Products in Meals
Chicken Tikka Masala w/Rice
Lidl Deluxe
C NOVA 4 Eco-Score E
Instant Mashed Potatoes
Great Value
A NOVA 4
Salad Kit Caesar Supreme
Fresh Express
C NOVA 4
NEW ENGLAND CLAM CHOWDER
Campbell's CHUNKY
B NOVA 4
HAWAIIAN-STYLE CHICKEN
kevin's natural foods
B NOVA 4 Eco-Score E
Chicken Nuggets & Fries
Banquet
C NOVA 4
Risotto au poulet et aux cèpes
Auchan
C NOVA 4 Eco-Score C
Original tteokbokki
O'food
NOVA 4
Protein Rotini Grain & Legume Pasta
Kroger
A NOVA 3 Eco-Score D
Mac & Cheese
Kaizen
C NOVA 4
Sesame Crunch Chopped Salad Kit
Trader Joe's
B NOVA 4
All-In-One Shake - Strawberries and Cream
Good protéines, goodprotein
NOVA 4 Eco-Score B