Barcode: 8888026552091
Fresh Soya Milk
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
halal
no preservatives
high in calcium
healthier choice singapore
unsweetened
Categories
Available in
singapore
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 33.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.3 g |
| Carbohydrates | 1.4 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
_Soya_ beans, _soya_ protein, calcium carbonate, permitted stabiliser and emulsifier (of plant origin), sodium citrate, permitted flavouring, nicotinamide, calcium-D-pantothenate, vitamin B2, vitamin K1, vitamin B1 (Thiamine Hydrochloride), vitamin B6, vitamin D3
Allergens
soybeans
Additives
e331
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Orzo Intégrale
L'EPI D'OR,Les intégrales
A NOVA 1
Fell 2
L'EPI D'OR
A NOVA 1
Pâtes M'hammes 2
L'ÉPI D'OR
C NOVA 1
Tomates Double Concentré
Le petit Paris
NOVA 1
confiture de fraise
LE PETIT PARIS
D NOVA 3
Tomate Paste
Le Petit Paris
A NOVA 1
pâtes Fell 0
L'ÉPI D'OR
NOVA 1
Confiture de coing
Le Petit Paris
D NOVA 3
CONFITURE D'ABRICOT
LE PETIT PARIS,COMOCAP
D NOVA 3
Pâtes M'hammes 1
L'ÉPI D'OR
A NOVA 1
Pâtes Fell 1
L'ÉPI D'OR
A NOVA 1
double concentré de tomates
Le Petit Paris,COMOCAP
A NOVA 1