Barcode: 7622201814397
Fresh Spearmint Flavour
by Trident
Processing
NOVA 4
Labels
low or no sugar
excessive consumption can have laxative effects
no sugar
Available in
portugal, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 163.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 66.0 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Edulcorantes (sorbitol, isomalte, maltitóis, sucralose), Goma base, Aromas, Espessante (goma arábica), Humidificante (glicerol), Emulsionante (lecitinas), Agente de Revestimento (cera de carnaúba), Extracto de Espirulina, Corante (curcumina).
Additives
e100
e322
e420
e422
e903
e955
Related Products in Snacks
Mini-Muffin mit Schokoladenstückchen
Meine Kuchenwelt
E NOVA 4
Moulage Lapin Kinder Surprise 75g
Ferrero, Kinder
E NOVA 4
Chocolate Chip Granola Bites
Simply Nature
D NOVA 4
Ringo cacao famiglia pav 330 gr
Pavesi
E NOVA 4 Eco-Score E
Barre Chocolatée Kinder Country Céréales chocolat x18 - 423g
Ferrero, Kinder
E NOVA 4 Eco-Score E
Mini Sandwiches Vanilla Creme
Grandma's
D NOVA 4 Eco-Score D
Vege deli crips lentil
Vege Chips
D NOVA 4
FRIES
CHESTER'S
D NOVA 4
MINI SAFARI Chocolat au lait
Carrefour
E NOVA 4 Eco-Score D
Mini-Muffin mit Schokoladenfüllung & Schokoladenstückchen
Meine Kuchenwelt
E NOVA 4 Eco-Score D
Milk chocolate gold bunny
Lindt
E NOVA 4 Eco-Score C
Onion Flavored Rings
Funyuns
E NOVA 4