Barcode: 0060556002187
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 23.5 kcal |
| Fat | 0.4 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 3.5 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.4 g |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Spinach
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Golden sweet corn whole kernel
B NOVA 1
Applesauce
Hannaford
A NOVA 1
Cut broccoli
A NOVA 1
Enriched instant rice long grain
B NOVA 1
Mixed sweet peas
A NOVA 1
Baby lima beans
A NOVA 3
Diced pears
B NOVA 4
mixed fruit
Hannaford
B NOVA 4
Wide Egg Noodles - Yolkful
Hannaford
A NOVA 1
diced peaches in fruit juice
Hannaford
B NOVA 4
Brussels sprouts
A NOVA 1
Coffee creamer
NOVA 4