Barcode: 0075501246400
Fresh spreadable cheese
by Tine Sa
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 16.1 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Pasteurized goat's milk (80 % of total amount of milk), pasteurized cream (from cow's milk), salt, dried ramsons, garlic, canola oil, bacterial culture.
Related Products in Dairies
gezuckerte Kondensmilch
Dovgan
E NOVA 3
Körniger Frischkäse Tworog
Dovgan Family
B NOVA 3
Butterschmalz
Hoche Butter GmbH, Küchenpracht
E NOVA 2
Königswinkel Butter
Königswinkel
E NOVA 2
Körniger Frischkäse 1% Fett XXL
Dovgan, Dovgan Family
A NOVA 3
gezuckerte Kondensmilch
Dovgan
E NOVA 4
butterschmalz offen
Tilando, neutral
E NOVA 4
Körniger Frischkäse
Dovgan, Dovgan (LiDL)
A NOVA 3
Käsezopf
Dovgan
E NOVA 4
Polnischer Quark
Dovgan, Dovgan Family
B NOVA 3
Gezuckerte Kondensmilch
Dovgan
E NOVA 3
Körniger Frischkäse 33 % Fett
DOVGAN Family, Dovgan
B NOVA 3