Barcode: 0075501232304
Fresh Spreadable Cream Cheese
by Tine Sa
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 250.0 kcal |
| Fat | 28.6 g |
| of which saturated | 12.5 g |
| Carbohydrates | 7.1 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
80% goat's milk, 20% cow's cream, salt, culture.
Related Products in Dairies
ma crème anglaise
bridelice
C NOVA 4
spécialité fromagère au lait pasteurisé
st Moret
D NOVA 1
Manouri
E NOVA 3
Le beurre tendre
Elle & Vire, Savencia
E NOVA 2
Blackberry cultured dairy blend
A NOVA 4
Yogur Griego
Milbona
C NOVA 1
Burrata à la truffe d'été
U Saveurs
C NOVA 4
Ekologisk Ost Blåmögel (36% MG)
Ikea
E NOVA 3
leche multi defensas
la serenisima
NOVA 1
yaourt bio au lait de brebis nature.
vrai
C NOVA 1
Bio Emmental français râpé
Étoile d'or
C NOVA 3
Lychee pudding
cocon*r
C NOVA 4