Barcode: 0044000026820
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 424.0 kcal |
| Fat | 10.2 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 78.0 g |
| of which sugars | 27.1 g |
| Fiber | 3.4 g |
| Proteins | 6.8 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
unbleached enriched flour (wheat flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate {vitamin b1}, riboflavin {vitamin b2}, folic acid), graham flour (whole grain wheat flour), sugar, canola oil, honey, leavening (baking soda and/or calcium phosphate), salt, soy lecithin, artificial flavor,
Allergens
gluten
Additives
e322
e322i
e341
e500
e500ii
Related Products in Snacks
Italian Crackers Made with Sourdough
Arden & Amici
E NOVA 3
Wafer Rolls Hazelnut & Cocoa
Charlie's Continental
E NOVA 4
Chewy raisin no nutty nibbles
chloe's
E NOVA 4
R-Bar Reflex Nutrition Protein Cookies & Cream
R bar
A NOVA 4
Gressingham Aromatic Half Crispy Duck
Gressingham
C NOVA 4
Wild Thing organic paleo Raw Bar coconut & chia
Wild harvest
D NOVA 3
All butter sweethearts
Chloe’s
E NOVA 3
amaretti biscuit
arden amici
E NOVA 3
Happy birthday mix fruit drops
E
Potato scones
Argyll bakeries
D NOVA 4
Cantuccini
E NOVA 4
Wee Willie winkies
D NOVA 4