Barcode: 0044000031138
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 28.1 g |
| of which saturated | 9.4 g |
| Carbohydrates | 62.5 g |
| of which sugars | 6.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 6.3 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
unbleached enriched flour (wheat flour, niacin, reduced iron, thiamine mononitrate {vitamin b1}, riboflavin {vitamin b2}, folic acid), canola oil, palm oil, sugar, salt, leavening (calcium phosphate and/or baking soda), high fructose corn syrup, soy lecithin, natural flavor,
Allergens
gluten
soybeans
Additives
e322
e322i
e341
e500
e500ii
Related Products in Snacks
Good sense, snowflake pretzels, vanilla & peppermint yogurt
Good Sense, Waymouth Farms Inc.
E NOVA 4
Rise & shine bistro box
C NOVA 4
Barcelona, cashews almonds & raisins mix
D NOVA 1
Premium swiss mix
D NOVA 4
Sweet Candy Co, Vanilla Salt Water Taffy
Waymouth Farms Inc.
E NOVA 4
Premium peanuts
D NOVA 4
Royal farms, pistachios, roasted and salted
D NOVA 3
Royal farms, mojo mix
D NOVA 4
Peanuts, Milk Chocolate Candies, Raisins, Cashews Trail Mix, Peanuts, Milk Chocolate Candies, Raisins, Cashews
Good sense
E NOVA 4
Waymouth farms inc, salt water taffy, watermelon
Waymouth Farms, Waymouth Farms Inc.
E NOVA 4
Sweet Candy Co., Salt Water Taffy, Banana
Waymouth Farms Inc.
E NOVA 4
Premium peanuts
E NOVA 4