Barcode: 94200249
Fresh strawberries and cream milk
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
france, new zealand
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 89.6 kcal |
| Fat | 5.6 g |
| of which saturated | 4.4 g |
| Carbohydrates | 6.6 g |
| of which sugars | 6.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Milk, cream, strawberries (2%), sugar, natural flavours, natural colour (carmine).
Additives
e120
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Pulpa de Mocochinchi
CIN
NOVA 4
Bigga grape 600ml
NOVA 4
Against The Current Kombucha
Counter Culture
C
Energy Gel
Advanced Food Concepts Inc.
E NOVA 4
Mug With Double Chocolate Cocoa Mix, Double Chocolate
Galerie
NOVA 4
Banana Flavored Milk Drink
Binggrae
D NOVA 4
Against the Current
NOVA 4
Galactic Milk Stout
Big Drop Brewing co.
NOVA 4
Grano de Cebada
CIN
NOVA 4
Goblet With Double Chocolate Cocoa Mix, Double Chocolate
Galerie
NOVA 4
Dairy Queen, Tropical Green Tea Xtreme Smoothie, Medium
Dairy Queen
E
Pulpa de Mocochinchi
CIN
NOVA 4