Barcode: 2000000125303
Fresh Summer Squash
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 15.9 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.4 g |
| of which sugars | 2.2 g |
| Fiber | 1.1 g |
| Proteins | 1.2 g |
| Salt | 5.1 g |
Ingredients
Summer Squash
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Baked Beans, Maple
B&G Foods Inc.
B NOVA 4
B&M, Baked Beans With Molasses, Pork & Spices, Original
B&G Foods Inc.
B NOVA 4
Home style baked beans
B&G Foods Inc.
C NOVA 4
Premium Condimento Calidad, Original
Sa-Son Accent
E NOVA 4
Almond flour
C NOVA 1
Hulled barley
A
Envia Soja Fruits Rouges
Lidl
C NOVA 4
Original baked beans with molasses, pork & spices
Burnham & Morrill
B NOVA 4
French lentils
A
Organic Dark Red Kidney Beans
Shiloh Farms
A
Petite black lentils
A
Maple baked beans with maple syrup, molasses & spices, maple
Burnham & Morrill
B NOVA 4