Barcode: 0787359176609
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 464.0 kcal |
| Fat | 16.6 g |
| of which saturated | 1.6 g |
| Carbohydrates | 62.0 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 12.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
HARINA DE TRIGO, ACEITE DE MARAVILLA HIDROGENADO, SAL, AZÚCAR, LEVADURA, MALTODEXTRINA, AJO EN POLVO, CEBOLLA EN POLVO, (PIMIENTA NEGRA, HIERBAS, SABORIZANTE), QUESO EN POLVO, SABORIZANTE IDÉNTICO AL NATURAL CÍTRICO (E-330), RIBONUCLEOTIDOS DE SODIO.
Allergens
gluten
milk
Additives
e330
Related Products in Snacks
Cheese Flavored Puffers
Uncle Ray's
E NOVA 4
Potato Chips
Uncle Rays Llc
D NOVA 3
Uncle ray's, potato chips
Uncle Ray's
D NOVA 3
Potato Chips
Uncle Rays Llc
D NOVA 3
Ripple Potato Chips
Uncle Rays Llc.
D NOVA 3
Cheese Flavored Puffers
Uncle Ray's
E NOVA 4
Puffers
Uncle Rays
E NOVA 4
Ripple Potato Chips
Uncle Rays Llc.
D NOVA 3
Crunchy Curls
Uncle Ray's
E NOVA 4
Potato Chips
Uncle Ray's
E NOVA 4
Obleas de amaranto sabor Frutos Rojos
Kalan
B NOVA 4
Uncle ray's, cheese curls, hot crunchy
Uncle Ray's, Uncle Rays Llc
E NOVA 4