Barcode: 4260137378014
Frische Alb-Milch
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
no gmos
no preservatives
ohne gentechnik
fsc
fsc mix
fsc c081801
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 290.0 kcal |
| Fat | 3.6 g |
| of which saturated | 2.7 g |
| Carbohydrates | 4.7 g |
| of which sugars | 4.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Frische Vollmilch
Related Products in Dairies
Premium Beer Cheese
Big Russ
E NOVA 4
Cheddar Cheese
Vintage, Mainland
D NOVA 3
Sharp cheddar cheese
Milk Products Holdings (North America) Inc.
D NOVA 3
Market pantry, nonfat greek yogurt, light, vanilla
Market Pantry
A NOVA 4
Anchor Salted Butter
Anchor
E NOVA 2
Unsalted butter
Anchor
E
Organic cheddar cheese
Mainland
D NOVA 3
Organic cheddar cheese
D NOVA 3
Unsalted Butter
Anchor
E NOVA 2
Premium beer cheese
D NOVA 4
Egmont Cheese
Milk Products Holdings (North America) Inc.
D NOVA 3
New zealand butter salted
Anchor
E NOVA 2