Barcode: 4006402091017
Frische Alpenmilch
by Bergader
Labels
no gmos
ohne gentechnik
fsc
fsc c014047
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 67.0 kcal |
| Fat | 3.8 g |
| of which saturated | 2.5 g |
| Carbohydrates | 4.8 g |
| of which sugars | 4.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Frische Vollmilch, 3,8 % Fett, pasteurisiert, homogenisiert, länger haltbar.
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Double chocolate
Yup!
C NOVA 4
Tiramisu
Ital Gelato
D NOVA 4
Rich chocolate nutrition shake with honey & oats
Fairlife Smart Milkshakes
D NOVA 4
Lactose free ultra-filtered milk, chocolate
Fair Oaks Farms Brands Inc.
D NOVA 4
Nutrition shake
D NOVA 4
Nutrition shake honey & oats, french vanilla
D NOVA 4
High Protein Milk Shake
B NOVA 4
Rich chocolate nutrition shake with honey & oats
D NOVA 4
Ultra-Filtered Low Fat Milk, Vanilla
Fair Oaks Farms Brands Inc.
D NOVA 4
Ultra-filtered milk
Fair Oaks Farms Brands Inc.
B NOVA 3
Superkids ultra-filtered milk chocolate
Fairlife
C NOVA 4
Dha omega-3 ultra-filtered milk
B NOVA 3