Barcode: 20114213
Frische Bio Eier
by Lidl
Labels
organic
eu organic
eg öko verordnung
de oko 005
eu agriculture
0 de 0359721
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 157.0 kcal |
| Fat | 11.2 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 0.6 g |
| of which sugars | 0.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 13.1 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
10 frische Bio Eier aus kontrolliert ökologischer Erzeugung. Güteklasse A
Related Products in Farming Products
Organic hard-boiled eggs
A NOVA 1
Hard Boiled Eggs
Glenn Jay Farms
A NOVA 3
Eggs
Nellies
A
Hard boiled eggs
A NOVA 1
Hard-boiled organic eggs
A NOVA 1
Organic medium hard-boiled eggs
A NOVA 1
6 hard boiled eggs
A NOVA 3
HARD BOILED EGGS
Great Day Farms
A NOVA 3
Medium Fresh Brown Eggs
Nellie's Free Range Eggs
A NOVA 1
Nellie’s Large Free Range Eggs
Nellie's Free Range Eggs (Wellsley Farms)
A NOVA 1
Grade A Extra Large Eggs
South Mountain Creamery
A NOVA 1
FREE RANGE EGGS
NELLIE'S
A