Barcode: 4002970000888
Frische Bio Milch
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
organic
bioland
homogenisiert
pasteurisiert
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 64.0 kcal |
| Fat | 3.5 g |
| of which saturated | 2.2 g |
| Carbohydrates | 4.8 g |
| of which sugars | 4.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
pasteurisierte Vollmilch.
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Gimmies vanilla ice cream flavored low fat yogurt
Chobani
C NOVA 4
Gimmies super mixed berry rocket low fat yogurt tubes
B NOVA 4
Fino lemon low-fat less sugar greek yogurt with lemon cookie crumble & white chocolate citrus chunks, lemon cookie crunch
B NOVA 4
Alphonso mango low-fat less sugar greek yogurt with honey roasted almonds, coconut coated almonds & coconut, mango coconut crunch
C NOVA 4
Vanilla low-fat yogurt with chocolate chip cookies, cookie dough flavored crisps & milk chocolate chips, vanilla
C NOVA 3
Red, White & Poppin’ Lemon Lowfat Greek Yogurt with Red, White & Blue Popping Candy
Chobani flip
C NOVA 4
Less Sugar Madagascar Vanilla & Cinnamon Reduced Fat Greek Yogurt
Chobani
A NOVA 4
Creamy orange dreamy yogurt tubes, orange
B NOVA 4
Madagascar vanilla & cinnamon low-fat less sugar greek yogurt with biscotti pieces, mocha brownies & hazelnuts, vanilla mocha crunch
B NOVA 4
Cherry low-fat yogurt, cherry
B NOVA 4
Wildflower honey low-fat less sugar greek yogurt with biscotti pieces & pistachios, honey pistachio crunch
B NOVA 4
Chocolate marshmallow flavored low-fat yogurt with milk chocolate chips, graham cracker & marshmallow flavored rice clusters
C NOVA 3