Barcode: 21230721
Frische Bio Weidemilch
by Naturgut
Labels
organic
eu organic
eg öko verordnung
haltungsform
de oko 005
nutriscore
nutriscore grade b
bio nach eg öko verordnung
haltungsform 4 premium
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 68.0 kcal |
| Fat | 3.9 g |
| of which saturated | 2.4 g |
| Carbohydrates | 4.9 g |
| of which sugars | 4.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
BIO FRISCHE VOLLMILCH
Related Products in Dairies
Cream cheese
Wild Harvest, Star Markets Co.
D NOVA 4
Organic Sweetened Condensed Milk
Wild Harvest
E NOVA 3
Organic Fat Free Milk
Wild Harvest
B NOVA 1
Organic Whole Milk
Wild Harvest
C NOVA 1
Whole milk
C
Organic fancy cut low-moisture part-skim mozzarella cheese, mozzarella
D NOVA 4
Organic whole milk
C NOVA 1
Organic reduced fat milk
Wild Harvest
B NOVA 1
Organic low fat milk
Wild Harvest
B NOVA 1
Organic low fat milk
Wild Harvest
B NOVA 1
Organic reduced fat milk
B NOVA 1
Organic Salted Butter
Wild Harvest
E NOVA 2