Barcode: 20094812
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 156.0 kcal |
| Fat | 11.2 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 0.6 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 13.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
10 frische _Eier_ aus Bodenhaltung
Related Products in Farming Products
Wall’s Scotch Egg
Wall's
C NOVA 4
5 Dozen Eggs
Hidden Villa Ranch
A NOVA 1
Signature cafe, frittata, maple sausage, potato and cheddar
Signature Cafe, Safeway Inc.
D NOVA 4
Extra Large White Eggs
Kroger
A NOVA 1
Signature cafe, egg frittata, bacon, tomato and swiss frittata
Signature Cafe, Safeway Inc.
D NOVA 4
Pickled Eggs
Bay View
D NOVA 4
Cage free 100% liquid egg whites
Lucerne
A
Grade AA Eggs
Judy's Family Farm
A NOVA 1
Egg Whites
Lucerne
A NOVA 1
Liquid Egg Whites, Cage Free
Luberski Inc., Nature Fed
A
Peeled hard-cooked medium eggs
Lucerne
A NOVA 1
Large Egg
Lucerne
A NOVA 1