Barcode: 29023660
Frische Eier
by Hofland
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
no gmos
ohne gentechnik
green dot
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 153.0 kcal |
| Fat | 11.0 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 0.6 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 13.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Eier
Related Products in Farming Products
6 Vesper Eier
Unsere Heimat
A NOVA 4
Gekochte Eier
Vom Land
A NOVA 4
Eier
Edeka, Gut & Günstig
NOVA 1
10 Frische Bio Eier
Gut & Günstig, EDEKA
NOVA 1
10 Deutsche Eier
BioBio
NOVA 1
Eier, Freiland
K-Classic
A NOVA 1
Free Range British Eggs (Mixed Sizes)
Lidl, Woodcote
A NOVA 1
Blanc d'oeuf liquide bio
KoRo
A
Gekochte Bunte Eier
Netto MD,Vom Land
A NOVA 4
Ovos Caipira Tipo Grande - Granja Lothário W. - 12un
Granja Lothário Wiebusch
NOVA 1
Gekochte, bunte Eier
vom Land
A NOVA 4
Freiland Haltung Eier
K-Classic
A NOVA 1