Barcode: 4316268410137
Frische Eierspätzle
by Albhof
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
german agricultural society
gold medal of the german agricultural society
2017 gold medal of the german agricultural society
Categories
Available in
france, germany, switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 164.0 kcal |
| Fat | 3.1 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 27.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.1 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Weizenmehl, Trinkwasser, 18% Hühnerei-Vollei, Speisesalz, Rapsöl, Säuerungsmittel: Citronensäure; Gewürzextrakt.
Allergens
gluten
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Smokeyrisella
Frescolat, MozzaRisella
D NOVA 4
Erbochicco
Frescolat, Verys
D NOVA 4
Strachicco Di Riso
Frescolat, Verys
D NOVA 4
Gusto chedar
Frescolat, Verys
E NOVA 4
Kasvirasvavalmiste Viip
Frescolat, Verys
E NOVA 4
MOZZARISELLA EN LONCHAS CON ALBAHACA
Frescolat, MozzaRisella
E NOVA 4
Chicca Di Riso Classico
Frescolat,Verys
E NOVA 4
Granri
Mozzarisella
NOVA 4
scamorza fumé vegetale
Frescolat, Verys
E NOVA 4
CreamyRisella
CreamyRisella, Frescolat
D NOVA 4
BioRisella
BioRisella
E NOVA 4
Germoglio di riso integrale
Frescolat, Verys
D NOVA 4