Barcode: 9100000138633
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 475.0 kcal |
| Fat | 27.0 g |
| of which saturated | 2.9 g |
| Carbohydrates | 33.0 g |
| of which sugars | 1.7 g |
| Fiber | 8.1 g |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Vollei 32 %, Zucker, Rapsöl, Weizenmehl, Lupinenmehl, Magermilchpulver, Salz unjodiert, Emulgator: Lecithine, natürliches Aroma.
Allergens
eggs
gluten
lupin
milk
Additives
e322
Related Products in Snacks
Puur Geroosterde Hazelnoot
Moser Roth,Aldi
E NOVA 4
Veelkoren biscuits
Koekkie
E NOVA 4
Mini stroopwafels
E NOVA 4
Kaasflips
Kraax
E NOVA 4
Gevulde koek
Aldi
E NOVA 4
お芋のホイップデニッシュ
7&i
NOVA 4
corny chocolate negro
Corny
E NOVA 4
Banket
Komens Banket
E
Choco Wafel Sticks
koek kie
E NOVA 4
Carrot cake
Albert Heijn
NOVA 4
Groente chips
Yellow Chips
D NOVA 3
Mini roze koeken
E NOVA 4