Barcode: 4012268000315
Frische Fettarme Milch 1,5% Fett
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
bioland
Categories
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 47.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 4.9 g |
| of which sugars | 4.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Fettarme Milch, 1,5%, länger haltbar
Related Products in Dairies
Fromage Fondu
C NOVA 3
Badwa lait partiellement écrémé
Le Cheese Carre Amira
90 DA
Fromage fondu à tartiner
société bichari,walid
NOVA 3
Le fermier
EURL STLD,Le fermier
E NOVA 4
Fromage fondu a tartiner
walid cheese
NOVA 4
Préparation Fromagère Ail et fines herbes
safilait
NOVA 4
Camembert le Roux
B NOVA 4
Camembert
Tissitha
NOVA 3
Camembert a pate molle
D NOVA 4
Calcilait
Calcilait
E NOVA 4
Fromage semi-dure
Andalous
D NOVA 3