Barcode: 4011849850004
frische Gnocchi
by Pasta Nuova
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
organic
vegetarian
eu organic
non eu agriculture
vegan
de oko 001
eu agriculture
eu non eu agriculture
made in germany
the vegan society
Categories
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 164.0 kcal |
| Fat | 0.6 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 34.7 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 0.4 g |
| Proteins | 4.5 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Kartoffelpüree 63% (Wasser, Kartoffelflocken), _Hartweizengries_ 32%, Kartoffelstärke 3%, Meersalz, Reismehl, Kurkuma, Tomatenpulver.
Allergens
gluten
Hartweizengries
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Bleached, enriched high gluten flour
A NOVA 1
Creamy peanut butter spread
C NOVA 2
Bleached enriched high gluten flour
A NOVA 1
Coffee Creamer
D NOVA 4
Diced mild green chiles
B NOVA 3
Fire roasted whole green chiles
NOVA 3
Fire Roasted Diced Green Chiles
First Street
B NOVA 3
Beef ravioli
C NOVA 4
Jumbo ravioli stuffed with a creamy filling of ricotta & romano cheeses
B NOVA 4
Tri-color tortellini cheese
C NOVA 4
Spinach & cheese jumbo ravioli
C NOVA 4
Beef jumbo ravioli stuffed with a creamy filling of beef, ricotta & romano cheeses, beef
C NOVA 4