Barcode: 4054700000125
Frische Land-Milch
by Tuffi
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 68.0 kcal |
| Fat | 3.9 g |
| of which saturated | 2.7 g |
| Carbohydrates | 4.6 g |
| of which sugars | 4.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Frische Vollmilch, 3,8% Fett, homogenisiert, pasteurisiert, länger haltbar.
Related Products in Dairies
Buko Pikante Kräuter
Arla
D NOVA 3 Eco-Score D
Myrtille lait de brebis bio
Vrai
C NOVA 4
Fromage blanc
Vrai
B NOVA 3
Fromage blanc biologique au lait de chèvre
Vrai
C NOVA 3
Oikos stracciatella
Oikos
D NOVA 4 Eco-Score B
Crème d'Isigny AOP 35% MG 492.5 g
ISIGNY STE MÈRE
D NOVA 1 Eco-Score B
Brassé abricots d’occitanie
Vrai
C NOVA 4
Brassé framboise de correze
Vrai
C NOVA 4
Leche fresca entera pasteurizada
Los Combos
C NOVA 1 Eco-Score C
Chico heaven
Lidl
E NOVA 4 Eco-Score C
Crème fraiche épaisse
Weerribben Zuivel
D NOVA 1 Eco-Score B
Kéfir
Reina
B