Barcode: 4054700000507
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 47.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 1.1 g |
| Carbohydrates | 4.8 g |
| of which sugars | 4.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Frische fettarme _Milch_, pasteurisiert, homogenisiert, 1,5% Fett.
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Bavaria blu
Bergader
D NOVA 3
Almkäse cremig-mild
Bergader
D NOVA 3
Bavaria Blu
Bergader
D NOVA 3
Bavaria blu Der Würzige
Bavaria blu, Bergader
E NOVA 3
Bavaria Blu
Bergader
D NOVA 3
Almzeit cremig-mild
Bergader
D NOVA 3
Almzeit Pfeffer
Bergader
D NOVA 3
Queso Azul Natural
Steffel
E NOVA 3
Almzeit cremig-mild
Bergader
D NOVA 3
Almzeit Frühlingsgruß
Bergader
D NOVA 3
Bergbauern Käse mild-cremig
Bergader
C NOVA 3
Almzeit
Bergader
D NOVA 3