Barcode: 4046700026304
Frische Protein Milch
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 58.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 4.8 g |
| of which sugars | 4.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Trinkmilch, 5% Milcheiweiß
Allergens
milk
Related Products in Dairies
Fromage Pélardon AOP
La Fromagerie des Cévennes
C NOVA 3
Le campagnard
Fromagerie Mauron, Mauron
A NOVA 3
PELARDONS X2 AOC 22% MG 120 GR
Fromagerie Des Cévennes
C NOVA 3
Moisac des Cévennes
La Fromagerie des Cévennes
D NOVA 3
Pélardon AOP
La Fromagerie des Cévennes
C NOVA 3
Fromage Frais Le Delicieux au lait frais pasteurise
Fromagerie Mauron, Mauron
C NOVA 3
Sauce Roquefort 3x50g
Christian Potier, Lidl
D NOVA 4
Le Moissac des Cévennes
La fromagerie des Cévennes
D NOVA 3
Le moissac des Cévennes
la fromagerie des Cévennes
D
Munster doux Le Petit 24%MG 125g lait pasteurise
Haxaire
D
LE RAPE DU PERE JEAN
Les Fromagers de St-Omer
E NOVA 4
Comte tranches
Les fromagers de St-Omer, Mon village
D NOVA 3