Barcode: 4013493000576
Frische Sauerrahmbutter
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 2
Labels
no gmos
ohne gentechnik
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 742.0 kcal |
| Fat | 82.0 g |
| of which saturated | 52.0 g |
| Carbohydrates | 0.7 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
82 % Fett
Related Products in Dairies
Feta cheese
Lowell
E NOVA 3
Pasteurized Processed Sandwich Slices
La Chona
D NOVA 4
Panela Mexican Style Part Skim Milk Cheese
La Chona
D NOVA 3
Yogurt
Bolani East & West Gourmet Food
C NOVA 4
La chona, crema sour cream
La Chona
D NOVA 4
Cotija Mexican Style Grated Cheese
La Chona
E NOVA 4
Queijo mussarela fatiado
Rohden
D NOVA 3
Mexican Style Cream
Mexican Cheese Producers Llc
D NOVA 4
QUESADILLA Mexican Style Melting Cheese
La Chona
D NOVA 4
Cotija cheese
NOVA 4
Berry granola yogurt parfait
C NOVA 4
Crema Natural - Acidified Sour Cream
Mexican Cheese Producers Llc
D NOVA 4