Barcode: 4054700006356
Frische Schokomilch
by Landliebe
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
fsc
fsc mix
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 63.0 kcal |
| Fat | 1.6 g |
| of which saturated | 1.1 g |
| Carbohydrates | 8.3 g |
| of which sugars | 8.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.7 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Fettarme _Milch_, Zucker, 1% Schokoladenpulver, 0,6% fettarmer Kakao, Stabilisator Carrageen.
Additives
e407
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Xtra Beet Supercharged 4X Beet Juice, Lingonberry Juice, Xtra Beet
D NOVA 1
Barista
DUG
C NOVA 4
LowCaly Fruit Drink Pear
NJIE
NOVA 4
Energi med kullsyre
Biltema
E NOVA 4
Kombucha framboise
Ekologist
C NOVA 4
frukt
Rscued
D NOVA 3
lemon ginger kombucha
Humm
C
White Peach Fruit Drink
Lowcaly
C NOVA 4
Pear Soda energidrikk
Star Nutrition
C NOVA 4
Propud milkshake cookies n'cream
NJIE,Propud
NOVA 4
Energy drink Boom!
GSD
NOVA 4
Refreshing Ice Tea - Lemon Flavor
general Trading
E NOVA 3