Barcode: 4011849800009
frische Schupfnudeln
by Pasta Nuova
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
de oko 003
made in germany
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 152.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 28.6 g |
| of which sugars | 0.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.3 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Kartoffelpüree* 50% (Wasser, Kartoffelflocken*), Hartweizengrieß* 15%, Kartoffelstärke, Wasser, Eier*, Sonnenblumenöl*, Meersalz, Muskat*. *aus kontrolliert biologischem Anbau
Allergens
eggs
gluten
Related Products in Meals
Sbarro, Vegetable Breakfast Stuffed Pizza
Sbarro
E
Pizza Brotinho
Mezzani
C NOVA 4
Mini Coxinha de Frango com Requeijão Frita
Viva Sabor
NOVA 4
Yakisoba noodles
Karui
A NOVA 4
Chuck E. Cheese, Spaghetti & Meatball Pizza, X-Large, 1 Slice
Chuck E. Cheese
D
Arroz parboilizado
Namorado
A NOVA 3
Carne Moída, Arroz Integral E Feijão Carioca
Liv Up
C NOVA 4
Caneloni
Galdino
NOVA 3
Papa John's, Garden Fresh Pizza On Original Crust, Extra Large, 1 Slice
Papa John's
D
Papa John's, Cheese Pizza On Original Crust, Extra Large, 1 Slice
Papa John's
D
Papa John's, Pepperoni Pizza On Original Crust, Large, 1 Slice
Papa John's
E
Corned Beef
B NOVA 3