Barcode: 4011849811104
frische Spätzle
by Pasta Nuova
Labels
organic
vegetarian
eu organic
vegan
de oko 003
made in germany
the vegan society
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 144.0 kcal |
| Fat | 2.1 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 25.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 5.2 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Hartweizengrieß 41%, Wasser, Meersalz, Sonnenblumenöl
Allergens
gluten
Related Products
Lite Ltalian Dressing
Newman's Own Inc.
NOVA 4
Light Mayonnaise
Best Foods
NOVA 4
Balsamic Vinaigrette
Newman's Own
NOVA 4
Blush Wine Vinaigrette Dressing
Del Sol Food Company Inc.
E NOVA 4
Creamy Caesar Dressing
Ken's Foods Inc.
NOVA 4
Lite Vinaigrette, Raspberry & Walnut
Newman's Own
NOVA 4
Briannas, Vinaigrette Dressing
Del Sol Company Inc.
NOVA 4
Vinaigrette, Lite Balsamic
Newman's Own
NOVA 4
Olive oil mayonnaise dressing
Best Foods
NOVA 4
Italian Dressing
Wish Bone
D NOVA 4