Barcode: 20050672
Frische Tagliatelle
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
eg öko verordnung
it bio 002
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 307.0 kcal |
| Fat | 2.9 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 58.0 g |
| of which sugars | 1.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 11.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Hartweizengrieß, 19,5% Eier, Wasser. aus kontrolliert ökologischer Landwirt - schaft.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Delicia
Délicia
NOVA 3
Confiture d'abricot
Délicia
NOVA 3
Délicia - Confiture d'abricot
Delicia
NOVA 3
Peanut butter crunchy
jessy's
B NOVA 4
دليسيا فريز قصدير
Délicia
E NOVA 4
Delicia double concentre de tomates
Delicia
A
Vollwert-Toast Brötchen vorgeschnitten
Hammer Mühle
C NOVA 4
Nectar Mangue
Al Boustane
E NOVA 4
Nectar Orange
Al Boustane
E NOVA 4
Double concentré de tomates
Délicia
NOVA 1
Peanut butter
E NOVA 3
Vermicelle de Riz
JESSY'S
C NOVA 1